Tipy pro bezpečené opalování

25. května 2007 v 22:00 |  Kosmetika
Abyste si pobyt na sluníčku mohli vždy užít a netrápila Vás spálená pokožka, připravili jsme po Vás několik tipů na bezpečné opalování:


Sluníčko je nejsilnější mezi 11. a 15. hodinou, proto ani po natření ochranného přípravku nepodlehněte pocitu falešné jistoty a v této době se mu vyhněte!
Sluneční krém naneste pozorně a v silné vrstvě na všechny odhalené partie těla.
Na začátku léta vyberte vyšší SPF faktor (SPF 20 a více).
I když je sluneční řada lavera voděodolná, krém po koupání znovu aplikujte.
Opalujte se postupně, dejte pokožce čas, aby si vytvořila ochranné látky.
I do stínu dopadá asi 40 % škodlivého UV záření, proto se chraňte i zde.
Noste vhodné oblečení a doplňky (trička, klobouky a sluneční brýle).
Na pokožku obličeje použijte pleťový Anti-ageing krém proti vráskám SPF 20, který citlivé pokožce obličeje poskytuje intenzivní ochranu, chrání před vznikem pigmentových skvrn a pih a potlačuje předčasnou tvorbu vrásek.
Mimořádně důležitá je ochrana dětí před UV zářením. Jejich pokožka je totiž obzvláště citlivá, rohová vrstva epidermis je slabá a ochranné pigmenty ještě nejsou přítomny. Záření tudíž proniká do kůže ve větší míře a do hlubších vrstev koria. Provedené studie zjistily, že více než 50 % celoživotní dávky UV záření získá jedinec právě v dětství.
Kojence tedy přímému slunci zásadně nevystavujeme, děti do 2 let věku důsledně chráníme oděvem a kloboučkem.
I vlasy je potřeba chránit! Proto jim dopřejte lavera Mangový šampon v kombinaci s lavera Mangovým kondicionérem, který chrání barvu vlasů a jejich zdraví před UV zářením.
Přírodní minerální ochrana je zvláště důležitá pro těhotné a kojící ženy. Studie ukázaly, že syntetické UV filtry se akumulují v těle a působí hormonálně, a byly dokonce nalezeny v mateřském mléku.
Při cestování nezapomeňte, že sníh a voda odráží sluníčko intenzivněji, proto sáhněte po SPF 30 a výšším. Také blízko rovníku a na horách je sluníčko silnější, proto opět mějte minimálně SPF 30.
Po opalování věnujte pokožce zvláštní péči. Mléko po opalování lavera pokožku chladí a efektivně zlepšuje její hydratace.
Využívejte ranní slunce. Jeho paprsky jsou nejméně škodlivé.
Snědá barva ze samoopalovacího mléka nezajišťuje ochranu pokožky před sluncem! Je třeba aplikovat přípravek s ochranným faktorem.
Mezi nejvíce ohrožené partie patří nos, uši, ramena, výstřih a nohy. Proto nikdy nezapomeňte poctivě nanést opalovací mléko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.