Pozor na noční mlsání!!

18. května 2007 v 21:49 |  Duševní pohoda

Když vás z postele vytáhne vidina plné ledničky, vaše zdraví spláče nad výdělkem. Jíst v noci je nezdravé, na tom není nic překvapujícího a vědí to snad všichni. O to méně se to dodržuje. Jak někoho v noci chytí mlsná...

Někdy se u ledničky sejde celá rodina. Taková mánie dostala dokonce svůj odborný název - syndrom nočního jedení. Vědci však rezolutně tvrdí, že bycho měli na tyto 'temné' aktivity rychle zapomenout, a podpořili to nejnovějšími výzkumy.
Takže: nejenže jdou veškeré noční kalorie přímo na tuky a jedná se o nejlepší návod na rychlé ztloustnutí, ale násilně rozběhnutý metabolismus nadměrně zatěžuje srdce, játra i ledviny. Jídlo v žaludku má neblahý vliv i na nervovou soustavu a pravidelně se dostavují i poruchy spánku.
A navíc - noční živení dělá pěknou paseku v hladině krevního cukru. Proto by si na tento syndrom měli dávat pozor zejména diabetici - může vážně ohrožovat jejich zdraví. Většinou se přitom jedná o reakci na denní stres, depresi, pocity nespokojenosti a méněcennosti.
Klíčem k odstranění nočních hodů je tedy hlavně umění naučit se zvládat psychické problémy jinak, než touto škodlivou náhradní činností. Třeba se jim postavit čelem anebo zajít za psychologem...

PS: A jéje... tímdle trpím i jáá!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.